plenru

Oferta Handlowa

 zobacz nasze filmy

nasza strona na fb

Firma posiada Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok
2010, 2011, 2012, 2013

ŻYCICA WESTERWOLDZKA

ŻYCICA WESTERWOLDZKA
Trawa wysoka, luźno kępowa. Najszybciej rosnąca, po skoszeniu bardzo szybko odrasta. Gatunek przeznaczony do koszenia, źle znosi wypasanie przez zwierzęta. Najlepiej plonuje na glebach średniowilgotnych, o dobrej strukturze, zasobnych w składniki pokarmowe. Daje wysokie plony pełnowartościowej paszy o wysokiej zawartości cukrów i bardzo dobrej strawności. Łatwo się zakisza. Życica wielokwiatowa – w polskich warunkach zazwyczaj dwuletnia, życica wielokwiatowa westerwoldzka – jednoroczna.

MOWESTRA - Lolium multiflorum ssp. alternat. var Mowestra

Odmiana diploidalna, jara, średnio- wczesna o szybkim wzroście i rozwoju po siewie. Przeznaczona do krótkotrwałego użytkowania kośno-polowego w siewie czystym i w mieszankach np. z koniczyną perską. Na glebach żyznych w lata wilgotne daje 3-4 pokosy zielonki. Przydatna do zbioru na siano (duża zawartość suchej masy i cienkie łodygi). Charakteryzuje się wyższym plonem zielonej i suchej masy oraz nasion w stosunku do odmiany Mowester. Jest odporniejsza na wyleganie i choroby (zwłaszcza na rdzę). W latach o łagodnych zimach nie wymarza.

KAJANA - Lolium multiflorum ssp. alternat. var. Kajana

Odmiana tetraploidalna ,jara, średnio -wczesna o bardzo szybkim wzroście i rozwoju po siewie. Przeznaczona do użytkowania kośno-polowego w siewie czystym i mieszankach lub do wiosennych podsiewów przerzedzonych po zimie koniczyn. Może być uprawiana na glebach umiarkowanie wilgotnych. Dobrze odrasta po kolejnych pokosach i wytrzymuje okresowe susze. Charakteryzuje się wyższym plonem zielonki (do 1200 q/ha) i suchej masy o lepszej strawności w stosunku do odmiany Kaja. W latach o łagodnych zimach nie wymarza. Ma dobrą zdrowotność i zadawalający plon nasion.