plenru

Oferta Handlowa

 zobacz nasze filmy

nasza strona na fb

Firma posiada Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok
2010, 2011, 2012, 2013

TYMOTKA

TYMOTKA ŁĄKOWA - Phleum pratense
Trawa wieloletnia o płytkim, słabo rozwiniętym systemie korzeniowym. Należy do traw późnych. Jest najbardziej zimotrwałym i mrozoodpornym gatunkiem. Wymaga gleb żyznych. Toleruje krótkotrwałe zalewanie i okresowe niedobory wody, ale wówczas gorzej odrasta. Umiarkowanie odporna na udeptywanie. Wyróżnia się duża wartością pokarmową, jest chętnie zjadana przez zwierzęta.

SKALD – Phleum pratense var. Skald

Odmiana szczególnie przydatna do użytkowania pastwiskowego. Odmiana średniowczesna, dobrze zimuje. Plenna w ciągu całego okresu użytkowania. Daje duży plon wysoko energetycznej paszy. Rośliny wykazują szybkie tempo odrastania wiosną i po kolejnych koszeniach oraz dobrze zagęszczają ruń. Plon zielonej masy: 500-700 q/ha, plon suchej masy:120-140 q/ha, plon nasion: 4-7 q/ha. Najlepsze stanowiska są na glebach po okopowych na oborniku, roślinach strączkowych i rzepaku.

EGIDA – Phleum pratense L. var. Egida

Odmiana pastewna. Odmiana wczesna, mała podatność na wylegnie, szybko rusza wiosną i dobrze odrasta po pokosach. W latach użytkowania plonuje na dobrym poziomie wzorca Skala, zarówno w użytkowaniu kośnym łąkowym, jak i kośnym polowym. Plonowanie w kolejnych latach stabilne. Rośliny odporne na wyleganie, szczególnie po pierwszym pokosie. Wysoki poziom zielonki i suchej masy głównie w drugim roku użytkowania. Plon zielonej masy 500-700 q/ha, plon nasion 5-7q/ha.

SECESJA – Phleum pratense var. Secesja

Odmiana pastewna, wczesna, o dobrej zimotrwałości. Wysoka wydajność zielonej masy w całym okresie wegetacji. Szybko odrasta po pokosach, zwłaszcza wiosną. Przeznaczona do użytkowania kośnego łąkowego i polowego.

OWACJA - Phleum pratense var. Owacja - NOWOŚĆ

Rok jejestracji - 2014. Odmiana pastewna, należąca do traw wieloletnich, przeznaczonych do użytkowania kośnego, na łąki i grunty orne. Średniowczesna, szybko odrastająca wiosną po pokosach, zimotrwała, tolerancyjna na suszę. Odporna na suszę , daje plon o dużej  wartości  energetycznej. Charakteryzuje się wysokim plonem  zielonej masy 500-650 dt/ha i suchej masy 70-80 dt/ha, dużą zawartością białka – 49 dt/ha i wysokim plonem nasion 6-7 dt/ha. Należy do traw o dużej smakowitości, chętnie zjadanych przez  zwierzęta.