plenru

Oferta Handlowa

 zobacz nasze filmy

nasza strona na fb

Firma posiada Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok
2010, 2011, 2012, 2013

ŻYCICA TRWAŁA

Życica trwała
Podstawowy składnik wszystkich trawników. Blaszka liściowa średniej grubości o średniej wartości dekoracyjnej. Dobrze rośnie na glebach wilgotnych i zasobnych w wodę. Szybko odrasta po skoszeniu. Tworzy gęstą, zwartą darń.

ODMIANA INKA

Lolium perenne var. Inka
Szczególnie przydatna na tereny użytkowane sportowo oraz trawniki rekreacyjne. Rośliny średniej wysokości, bardzo silnie krzewiące się i bardzo dobrze zadarniające podłoże. Agresywna, szczególnie przydatna na boiska sportowe i inne tereny intensywnie użytkowane często i nisko koszone. Charakterystyczne, rzadko spotykane, bardzo wąskie i szczególnie liczne blaszki liściowe o barwie ciemnozielonej. Jedna z najlepszych odmian. Wymagania glebowe średnie.
Plon nasion 7 – 8 q/ha, osiągalny 14 q/ha.

ODMIANA NIGA

Lolium perenne var. Niga
Do obsiewu trawników intensywnie użytkowanych, terenów sportowych oraz relaksowych. Odmiana zimozielona. Charakteryzuje się wczesnym ruszaniem wiosną i wolnym wzrostem po koszeniu. Dobrze zadarniająca powierzchnię gleby. Odporna na udeptywanie cechuje się dużą sprężystością liści. Przydatna na tereny sportowe intensywnie eksploatowane. Plon nasion 7q/ha, osiągalny do 12q/ha.

ODMIANA NIRA

Lolium perenne var. Nira
Szczególnie przydatna na tereny użytkowane sportowo, trawniki rekreacyjne oraz ozdobne. Odmiana trwała, niska, ciemnozielona, bardzo dobrze zimująca. Tworzy trawniki o silnej i zwartej darni. Wyjątkowo dobrze znosi częste i niskie koszenie. Przydatna na trawniki ozdobne, rekreacyjne i sportowe o zróżnicowanej intensywności eksploatacji. Udaje się na glebach słabszych. Cechuje ją ustabilizowany i wysoki plon nasion, 8 – 14q/ha.

ODMIANA GAZON

Lolium perenne var. Gazon
Odmiana na trawniki parkowe typu relax i tereny sportowe. Jasnozielona, dość niska, liście silnie błyszczące. Odporność na wymarzanie i trwałość średnia. Luźnokępkowa, o bardzo długim okresie wegetacji. Przydatna na gleby średnio zwięzłe i zwięzłe umiarkowanie wilgotne. Odporna na wydeptywanie. Przydatna na różnego rodzaju trawniki, również tereny sportowe. Wymaga częstego koszenia. Plon nasion 8q/ha, maxymalny 14q/ha.

ODMIANA INFO

Lolium perenne var. Info
Szczególnie przydatna na tereny użytkowane sportowo oraz trawniki rekreacyjne.
Odmiana trawnikowa o dużej wartości kompozycyjnej w użytkowaniu umiarkowanie intensywnym i bardzo dużej w użytkowaniu sportowym. Dobrze zadarnia podłoże. Blaszka liściowa o pośredniej smukłości, o zabarwieniu jasnozielonym. Odporna na choroby. Dobrze zimująca. Przydatna na trawniki wszystkich rodzajów. Średnie wymagania glebowe. Plon nasion średnio 8 q/ha.

ODMIANA PINIA

Lolium perenne var. Pinia
Odmiana oryginalna, diploidalna, przeznaczona do zadarniania terenów rekreacyjnych i sportowych intensywnie eksploatowanych. Cechuje się intensywnie zieloną barwą, dużą wytrzymałością na mróz. Ma średnie wymagania glebowe. W uprawie na nasiona cechuje się obfitym kłoszeniem i dużą dynamiką kłoszenia. Plon nasion 8 – 10 q/ha.

ODMIANA KINGA

Lolium perenne var. Kinga
Odmiana oryginalna, diploidalna. Przeznaczona do zadarniania terenów rekreacyjnych oraz sportowych. Cechuje ją pośredni pokrój roślin,  dobra zdrowotność oraz zimotrwałość. Posiada średnie wymagania glebowe. W uprawie na nasiona charakteryzuje się obfitym kłoszeniem, dużym udziałem pędów generatywnych oraz dużą dynamiką kłoszenia.