plenru

Oferta Handlowa

 zobacz nasze filmy

nasza strona na fb

Firma posiada Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok
2010, 2011, 2012, 2013

WIECHLINA ŁĄKOWA

Wiechlina łąkowa
Gatunek stosowany głównie w murawach sportowych i w mieszankach specjalnych. Charakteryzuje się szeroką blaszką liściową. Dobrze rośnie na glebach wilgotnych. Tworzy gęstą, zbitą darń odporną na wydeptywanie. Posiada duże zdolności regeneracyjne.

ODMIANA ALICIA

Poa pratensis var. Alicia
Na trawniki różnego rodzaju, szczególnie przydatna na tereny użytkowane sportowo. Odmiana uniwersalna, nadaje się na różnego rodzaju trawniki. Rośliny bardzo niskie liście krótkie. Trwała, dobrze zimująca, luźnokępkowa z krótkimi podziemnymi rozłogami, znosi bardzo niskie i częste koszenie nie tracąc żywotności i barwy. Silnie się krzewi. Dobrze znosi wahania wilgotności gleby. W mieszankach jest istotnym składnikiem tworzącym silną i zwartą darń. Ma długi okres wegetacji. Wymaga gleb średniozwięzłych. Plony nasion 4 – 6 q /ha, maksymalny – 9 q/ha.

ODMIANA NIWETA

Poa pratensis var. Niweta
Odmiana trawnikowa przydatna do obsiewu trawników użytkowanych umiarkowanie intensywnie oraz ekstensywnie. Posiada liście średniej szerokości, o barwie żywo-zielonej. Pokrój rośliny pośredni. Odmiana o średniej wartości kompozycyjnej.