plenru

Oferta Handlowa

 zobacz nasze filmy

nasza strona na fb

Firma posiada Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok
2010, 2011, 2012, 2013

KOSTRZEWA CZERWONA

Kostrzewa czerwona
Gatunek stosowany w trawnikach ozdobnych i użytkowych. Charakteryzuje się drobną, wąską blaszką liściową o wybitnych walorach dekoracyjnych. Dobrze rośnie również na glebach suchych. Dość odporny na okresowe niedobory wody. Charakteryzuje się wolnym tempem odrostu.

ODMIANA NIMBA

Festuca rubra var. Nimba
Do zakładania trawników ozdobnych, nisko koszonych, na tereny rekreacyjne oraz trawników sportowych. Luźnokępowa, bardzo żywotna, dobrze zadarniająca powierzchnię. Wolno i równomiernie odrastająca po koszeniu w ciągu całego sezonu wegetacyjnego. Liście zielone, bardzo liczne, delikatne. Bardzo wytrzymała na niesprzyjające warunki siedliska i okresy suszy. Zimotrwała i zimozielona. Szybko daje bardzo ładny trawnik w użytkowaniu intensywnym jak i ekstensywnym. Wyjątkowo dobrze znosi częste i niskie koszenie. Przydatna do mieszanek na trawniki sportowe umiarkowanie eksploatowane. Odmiana nagrodzona złotym medalem Polagra '98.

ODMIANA ADIO

Festuca rubra var. Adio
Do zakładania trawników ozdobno-parkowych oraz relaksowych. Odmiana o dobrej wartości kompozycyjnej, zimozielona z rozłogami, bardzo dobrze zadarnia powierzchnię, rośliny tworzą zwarty trawnik, posiada mocny system korzeniowy. Wytrzymała na niekorzystne warunki siedliska oraz umiarkowane zacienienie. Dość dobrze znosi deptanie i niskie koszenie. Cenny komponent mieszanek trawnikowych. Plon nasion przeciętny 6 – 8 q/ha, a osiągalny 12 -14 q/ha.

ODMIANA SAWA

Festuca rubra var. Sawa
Przeznaczona na trawniki parkowe, ogrodowe, sportowe przenośne (rolowane).Odmiana średnio wczesna, rośliny o delikatnych liściach barwy jasnozielonej. Wytrzymała na wymarzanie i suszę. Intensywnie się krzewi dając darń gęstą i równą. Po skoszeniu odrasta wolno. Odpowiednia na gleby dość żyzne, średnio zwięzłe. Służy do zakładania trawników parkowych, na terenach otwartych jak i zacienionych. Odporna na udeptywanie, może być stosowana na tereny sportowe. W produkcji nasiennej przeciętne plony 4 – 6 q/ha

ODMIANA NIL

Festuca rubra var. Nil
Odmiana przeznaczona do zakładania trawników ozdobno-parkowych oraz na tereny rekreacyjne. Charakteryzuje się jaśniejszą barwą liści niż Nimba. Odmiana bogato ulistniona, o dobrej zimotrwałości. Dobrze znosi niskie koszenie oraz umiarkowane udeptywanie. Przydatna na stanowiska suche. Przeciętny plon nasion 5 – 6 q/ha.

ODMIANA NAWOJKA

Festuca rubra var. Nawojka
Odmiana heksaploidalna, kępowa, o bogatym ulistnieniu - liście liczne wąskie, barwy żywo–zielonej. Zabarwienie antocyjanowe pochwy liściowej silne. Rośliny średnio wysokie. Pokrój roślin pośredni do pół leżącego. Odmiana o wczesnym terminie kłoszenia i dużej dynamice kłoszenia. Kwiatostany krótkie o średniej intensywności zabarwienia antocyjanowego. Rośliny odmiany Nawojka charakteryzują się bardzo dobrą zdrowotnością. Posiada dobrą wartość kompozycyjną ,bardzo dobrze zadarnia powierzchnię. Zimozielona, wolno odrastająca. Odmiana przydatna do mieszanek trawnikowych przeznaczonych do obsiewu  trawników ozdobnych  i rekreacyjnych. Znosi niskie oraz częste koszenie. W uprawie na nasiona plon ok. 6 q/ha.

ODMIANA NUTKA

Festuca rubra var. Nutka
Odmiana kępowa, heksaploidalna. Posiada  bardzo dobrą wartość kompozycyjną, Rośliny mają soczysto-zieloną barwę, o bardzo dobrej zdrowotności. Odmiana zimozielona, wolno odrastająca po koszeniu. Pokrojem, wysokością odmiana podobna do odmiany Nimba.W uprawie na nasiona plon ok. 4-5 q/ha. Odmiana przeznaczona do zakładania trawników ozdobno-parkowych oraz typu Relax.

ODMIANA NITYLLA

Festuca rubra var. Nitylla
Odmiana heksaploidalna, kępowa. Posiada bardzo dobrą wartość kompozycyjną, bardzo dobrze zadarnia powierzchnię trawnika. Rośliny posiadają żywo zieloną barwę. Wytrzymała na niekorzystne warunki klimatyczno - glebowe. Zimozielona, wolno odrastająca . Rośliny średniej wysokości -porównywalne z odmianą Nimba. Kłoszenie roślin obfite. W uprawie na nasiona plon nasion ok.4-5 q/ha. Przeznaczona do zakładania trawników ozdobnych, ozdobno -parkowych oraz typu Relax.