plenru

Oferta Handlowa

 zobacz nasze filmy

nasza strona na fb

Firma posiada Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok
2010, 2011, 2012, 2013

PASTWISKOWA DLA KONI ZM 12

Trawy pastewne są źródłem naturalnej, zdrowej i bogatej w składniki pokarmowe paszy objętościowej, niezbędnej w całorocznym żywieniu zwierząt gospodarskich.Pozyskiwana zielona masa może być wykorzystywana w sezonie letnim w postaci zielonki, a zimą jako siano, kiszonka czy sianokiszonka. Żywienie zwierząt w oparciu o łąki i pastwiska jest metodą będącą w największej zgodzie z ich naturą. Duża zawartość dobrze przyswajalnych składników mineralnych, prowitamin i witamin w runi wpływa pozytywnie nie tylko na wyniki produkcyjne w postaci mięsa i mleka, ale również na zdrowotność zwierząt i ludzi.

Łąki i pastwiska  właściwie zagospodarowane i odpowiednio pielęgnowane mogą dawać z 1 hektara plon wynoszący 60-100q siana lub 400q wysokobiałkowej zielonki. Gwarancją długotrwałego użytkowania i wysokich, wartościowych plonów jest stosowanie sprawdzonego, kwalifikowanego materiału siewnego. Wybór mieszanki powinien być poprzedzony decyzją o kierunku użytkowania oraz rzetelną wiedzą o uwarunkowaniach klimatyczno-glebowych występujących na danym terenie.

Małopolska Hodowla Roślin poleca wysokiej jakości mieszanki:
– o bogatym, odpowiednio zbilansowanym składzie gatunkowym i odmianowym gwarantującym uzyskanie wartościowej i smakowitej paszy o wysokiej koncentracji białka i energii oraz bardzo dobrej strawności;
– opracowane w oparciu o najlepsze polskie odmiany traw;
– wzbogacone nasionami roślin motylkowych (koniczyna, lucerna) i ziół, wpływających korzystnie na metabolizm zwierząt;
– o różnych typach użytkowania: łąkowe, pastwiskowe, na użytki przemienne;
– doskonale przystosowane do polskich warunków klimatyczno-glebowych;
– uwzględniające różne rodzaje gleb i warunki siedliskowe,
–o różnych kierunkach użytkowania: intensywnym – ukierunkowanym na wytworzenie dużej ilości wartościowych pasz do produkcji mięsa i mleka, ekstensywnym – o charakterze ekologiczno-przyrodniczym  dla zachowania tradycyjnego krajobrazu wiejskiego przy naturalnej produkcji łąk i pastwisk.

MIESZANKA PASTWISKOWA DLA KONI ZM 12

Tymotka łąkowa – 5%, Kostrzewa łąkowa – 18%, Kostrzewa czerwona – 10%,  Kostrzewa trzcinowa – 5%, Życica trwała – 30%, Wiechlina łąkowa – 10%, Życica wielokwiatowa westerwoldzka – 5%, Życica wielokwiatowa – 5%, Koniczyna biała – 7%, Mietlica pospolita – 5%

Doskonała mieszanka na intensywne pastwiska. Bogaty skład gatunkowy sprawia, że jest to idealna mieszanka dla koni. Polecana na wszystkie rodzaje gleb. Komponenty mieszanki odznaczają się dobrym tempem odrostu, a stabilne plonowanie pozwala na przeznaczenie nadmiaru runi na siano. Gatunki wchodzące w skład mieszanki intensywnie się krzewią tworząc darń odporną na udeptywanie i niskie przygryzanie.
Oczekiwany plon biomasy: 70-90 ton świeżej masy w zależności od nawożenia i ilości opadów

Zalecenia
Zastosowanie i stanowisko: pastwiskowe, gleby optymalnie wilgotne
Użytkowanie: zalecany okres użytkowania: 4-5 lat
Ilość wysiewu: 35-40 kg/ha
Termin wysiewu: początek wegetacji do końca sierpnia

 dostępne gramatury: 2kg. 5 kg, 10 kg, 20 kg
_____________________