plenru

Oferta Handlowa

 zobacz nasze filmy

nasza strona na fb

Firma posiada Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok
2010, 2011, 2012, 2013

MIESZANKA KOŚNA ZM 14

Trawy pastewne są źródłem naturalnej, zdrowej i bogatej w składniki pokarmowe paszy objętościowej, niezbędnej w całorocznym żywieniu zwierząt gospodarskich.Pozyskiwana zielona masa może być wykorzystywana w sezonie letnim w postaci zielonki, a zimą jako siano, kiszonka czy sianokiszonka. Żywienie zwierząt w oparciu o łąki i pastwiska jest metodą będącą w największej zgodzie z ich naturą. Duża zawartość dobrze przyswajalnych składników mineralnych, prowitamin i witamin w runi wpływa pozytywnie nie tylko na wyniki produkcyjne w postaci mięsa i mleka, ale również na zdrowotność zwierząt i ludzi.

Łąki i pastwiska  właściwie zagospodarowane i odpowiednio pielęgnowane mogą dawać z 1 hektara plon wynoszący 60-100q siana lub 400q wysokobiałkowej zielonki. Gwarancją długotrwałego użytkowania i wysokich, wartościowych plonów jest stosowanie sprawdzonego, kwalifikowanego materiału siewnego. Wybór mieszanki powinien być poprzedzony decyzją o kierunku użytkowania oraz rzetelną wiedzą o uwarunkowaniach klimatyczno-glebowych występujących na danym terenie.

Małopolska Hodowla Roślin poleca wysokiej jakości mieszanki:
– o bogatym, odpowiednio zbilansowanym składzie gatunkowym i odmianowym gwarantującym uzyskanie wartościowej i smakowitej paszy o wysokiej koncentracji białka i energii oraz bardzo dobrej strawności;
– opracowane w oparciu o najlepsze polskie odmiany traw;
– wzbogacone nasionami roślin motylkowych (koniczyna, lucerna) i ziół, wpływających korzystnie na metabolizm zwierząt;
– o różnych typach użytkowania: łąkowe, pastwiskowe, na użytki przemienne;
– doskonale przystosowane do polskich warunków klimatyczno-glebowych;
– uwzględniające różne rodzaje gleb i warunki siedliskowe,
–o różnych kierunkach użytkowania: intensywnym – ukierunkowanym na wytworzenie dużej ilości wartościowych pasz do produkcji mięsa i mleka, ekstensywnym – o charakterze ekologiczno-przyrodniczym  dla zachowania tradycyjnego krajobrazu wiejskiego przy naturalnej produkcji łąk i pastwisk.

MIESZANKA KOŚNA ZM 14

Życica wielokwiatowa westerwoldzka – 40% (2n), Życica wielokwiatowa westerwoldzka – 30% (4n), Koniczyna perska – 20%, Koniczyna aleksandryjska – 10%

Mieszanka o bardzo szybkim odroście po koszeniu. Przeznaczona do intensywnego jednorocznego użytkowania. Zalecana do uprawy w optymalnych warunkach  wilgotnościowych. Dostarcza smakowitej runi o dużej zawartości cukrów i białka.
Oczekiwany plon biomasy: przy wysiewie wiosennym  80-120 ton, w zależności od zasobności gleby oraz  ilości opadów.

Zalecenia
Zastosowanie i stanowisko: kośne, gleby żyzne i słabsze w dobrej kulturze, grunty orne dobrze uwilgotnione
Użytkowanie: zalecany okres  użytkowania: 1 rok
Ilość wysiewu: 35-40 kg/ha
Termin wysiewu: wczesna wiosna lub jako poplon do połowy sierpnia

dostępne gramatury: 2kg. 5 kg, 10 kg, 20 kg

__________________________________