plenru

Oferta Handlowa

 zobacz nasze filmy

nasza strona na fb

Firma posiada Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok
2010, 2011, 2012, 2013

EKSTREMA

Trawnik jest trwałym i niezbędnym elementem każdego ogrodu przydomowego oraz zieleni miejskiej: parków, zieleńców osiedlowych, placów zabaw. Stanowi doskonałe tło dla architektury: domów, pałaców i rezydencji. Naturalna zieleń trawy daje poczucie ładu i harmonii, wpływa kojąco na nasz organizm i wprawia w doskonałe samopoczucie.

Gwarancją uzyskania efektownego trawnika jest wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw.Do sporządzania mieszanek gazonowych stosuje się odmiany traw niskich, które w odróżnieniu do form pastewnych charakteryzują się wolnym tempem wzrostu oraz posiadają wybitne walory dekoracyjne takie jak: drobna, wąska blaszka liściowa, intensywny zielony kolor. Ponadto trawy te cechują się dobrą zdolnością krzewienia się i zadarniania oraz dużą odpornością na częste i niskie koszenie. Aby murawa była trwała i przez wiele lat zachowała atrakcyjny wygląd wykorzystane w niej gatunki traw muszą być wieloletnie oraz odporne na wymarzanie i okresowe niedobory wody.

Przy wyborze odpowiedniej mieszanki należy kierować się przede wszystkim:
• przewidywaną funkcją trawnika – ozdobne, sportowe, rekreacyjne, krajobrazowe, specjalistyczne;
• warunkami glebowymi i świetlnymi.
Spełniając oczekiwania Klientów proponujemy mieszanki gazonowe o zróżnicowanym składzie gatunkowym i odmianowym oraz o różnych typach użytkowania.

EXTREMA


Mieszanka szczególnie polecana na tereny suche i intensywnie nasłonecznione. Dzięki dużemu udziałowi  kostrzew o mniejszych wymaganiach  i dobrze rozwiniętym systemie korzeniowym, udaje się również w gorszych warunkach siedliskowych, na glebach słabszych, ubogich w składniki pokarmowe, o niskim poziomie wody gruntowej. Dobrze znosi letnie upały i mroźne zimy. Mieszanka niezastąpiona w trudnych warunkach uprawy, odporna na niedobory wody i zasolenie. Przeznaczona do obsiewania pasów zieleni wzdłuż autostrad, dróg szybkiego ruchu, terenów wokół stacji benzynowych. Polecana do rekultywacji hałd kopalnianych, zwałowisk i innych silnie zdegradowanych terenów.

 

norma wysiewu - 1kg/40m2

 nasze mieszanki dostępne są w opakowaniach: 0,9 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg, 25 kg

_______________

kolejna mieszanka -»