plenru

Oferta Handlowa

 zobacz nasze filmy

nasza strona na fb

Firma posiada Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok
2010, 2011, 2012, 2013

Witamy na stronie

WITAMY NA STRONIE MAŁOPOLSKIEJ HODOWLI ROŚLIN

Nieprzerwanie od 1872 roku dostarczamy na rynek najwyższej jakości kwalifikowany materiał siewny roślin rolniczych. Dzięki bogatej tradycji w prowadzeniu prac hodowlanych, doświadczonej kadrze hodowców, bazie technicznej oraz ogromnemu zaangażowaniu i pasji co roku rejestrujemy nowe odmiany. Aktualnie posiadamy zarejestrowanych 91 odmian roślin rolniczych w 24 gatunkach.

Aktualności

AGRO SHOW BEDNARY 2017 - Nie mogło nas tam zabraknąć!

AGRO SHOW BEDNARY 2017 - Nie mogło nas tam zabraknąć!

Agro Show Bednary to 4 dni wystawy, ponad 800 wystawców i ponad setka wystawców z zagranicy, blisko 150 tysięcy zwiedzających i prawie 120 ha powierzchni ekspozycji. Jest to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie !!! Zapraszamy do wspólnego agencyjnego stoiska KOWR nr 46.

Link do pełnego harmonogramu wystawy

XXVII MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ

XXVII MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ

Zapraszamy na XXVII Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Arabskich, który w dniach 3 - 4 czerwca odbędzie się w ZHP SO Białka.

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Pięknych, Radosnych Swiąt Wielkanocnych

życzy

Prezes Zarządu Bogdan Szumański wraz z pracownikami

HODOWLA KONI - NOWE MOZLIWOŚCI SZTAŁCENIA

HODOWLA KONI - NOWE MOZLIWOŚCI SZTAŁCENIA

Powoli zbliża się czas wyboru szkół średnich przez tegorocznych absolwentów gimnazjów.Może warto zainteresować się kierunkiem: hodowla koni.Do grupy szkół kształcących młodzież w tym kierunku dołącza Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej.

fot. od lewej: Lucjan Cichosz, Jacek Jagiełło, Bogdan Szumański.

LAURY DLA PREZESA MAŁOPOLSKIEJ HODOWLI ROŚLIN

LAURY DLA PREZESA MAŁOPOLSKIEJ HODOWLI ROŚLIN

Podczas V Kongresu Eksporterów Przemysłu Rolno - Spożywczego (Warszawa 13.03.2017.) Prezes Małopolskiej Hodowli Roślin Bogdan Szumański odebrał z rąk Podsekretarza Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Ryszarda Zarudzkiego Medal Zasłużony dla Rolnictwa.

...za: działania na rzecz zagranicznej ekspansji przedsiębiorstw sektora rolno - spożywczego w ramach strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwii Arabskiej

TARGI W KIELCACH

TARGI W KIELCACH
Międzynarodowe Targi  Rolnicze AGRO TECH  2017
17-19 marca  2017
 
jesteśmy w hali namiotowej H, stoisko  nr H  215 - ZAPRASZAMY

DZIERŻAWA OGIERA AWANS xo

DZIERŻAWA OGIERA AWANS xo

W związku z tym, iz pojawiła się mozliwość dzierżawy ogiera Awans wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania ofert dzierżawy. Bardzo krótki termin przyjmowania ofert upływa 3 marca (piątek) 2017.

468GLb AWANS xo  C.GN. 2002  ( VIS VERSA xo-ARAGONA m / SZAŁ)

CAVALIADA 2017

CAVALIADA 2017

W dniach od 2 do 5 lutego 2017 odbędzie się w Lublinie pierwsza tegoroczna edycja Cavaliady podczas, której nie może zabraknąć reprezentacji Stada Ogierów Białka. Zapraszamy od jutra do niedzieli na stoisko nr 56.

200 lat

Szczegóły juz wkrótce

PRZETARG NA SPRZEDAZ KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ - BIAŁKA 2017

PRZETARG NA SPRZEDAZ KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ - BIAŁKA 2017

21 stycznia (sobota) 2017, godz. 10:00
Stado Ogierów w Białce – Stadnina Koni Arabskich Białka proponuje sprzedaż w drodze przetargu 22 koni czystej krwi arabskiej. W ofercie przetargowej pojawi się duża stawka perspektywicznych ogierów, klaczy z dobrymi rokowaniami hodowlanymi oraz wałachy. Niewątpliwie najciekawszą propozycją w stawce będzie ogier Cefir oo, c. gn, 2011, Eryks – Celina/Metropolis NA. Czempion Polski Ogierów  Starszych (2015), Wiceczempion Warszawskiego Pokazu Ogierów Starszych (2015), Top Five Wiosennego Pokazu Młodzieży.

PRZETARG NA SPRZEDAŻ KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ

PRZETARG NA SPRZEDAŻ KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ

Stadnina Koni Arabskich Białka proponuje sprzedaż w drodze przetargu 22 koni czystej krwi arabskiej. W ofercie przetargowej pojawi się duża stawka perspektywicznych ogierów, klaczy z dobrymi rokowaniami hodowlanymi oraz wałachy. Niewątpliwie najciekawszą propozycją w stawce będzie ogier Cefir.

...więcej informacji, lista koni:

www.skbialka.pl

www.bialka-arabians.pl

SPRZEDAŻ SIANA

SPRZEDAŻ SIANA

Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Oddział w Zamościu
sprzeda siano w balach 120x120 - zbiór 2016 bardzo dobrej jakości
Ilość – 100 ton, cena – 0,21 zł/kg
Możliwość sprzedaży ilości samochodowych. Odbiór w Zakładzie Hodowlano - Produkcyjnym Stado Ogierów Białka; Białka 22-300 Krasnystaw
Osoby zainteresowane zakupem prosimy o składanie zapytań na adres
e-mail: zamosc@hbp.pl lub kontakt telefoniczny 84 639 20 92

OGŁOSZENIE

Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
ul. Zbożowa 4, 30-002 Kraków
OGŁOSZENIE – WYNAJEM POMIESZCZEŃ BIUROWO - USŁUGOWYCH
Do wynajęcia: pomieszczenia biurowo – usługowe w budynku wolnostojącym, dwukondygnacyjnym o powierzchni użytkowej 170 m² zlokalizowanym w Krakowie przy ul. Zbożowej 4. Budynek jest opomiarowany (energia elektryczna, woda, centralne ogrzewanie. Opłata za media na podstawie miesięcznego zuzycia. Przy budynku znajduje się parking.
Oczekujemy na propozycje sposobu użytkowania budynku oraz proponowaną cenę za 1 m² najmu. Nie dopuszcza się wynajęcia części budynku.
Budynek można oglądać po wcześniejszym ustaleniu z p. Markiem Kiszką (tel. 662 077 570, 12 633 68 22)

WESOŁYCH ŚWIĄT

ZIMOWA AUKCJA KONI ARABSKICH - MICHAŁÓW 2016

ZIMOWA AUKCJA KONI ARABSKICH - MICHAŁÓW 2016

Podczas Zimowej Aukcji Koni Arabskich Czystej Krwi, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2016 na sprzedaż wystawionych będzie 54 konie, w tym oferowany przez Stado Ogierów w Białce – Stadninę Koni Arabskich ogier arabski CEFIR (poz. 52 c. gn. 2011 Eryks – Celina po Metropolis NA 155-179-18.3 oraz klacze arabskie: poz. 53 ESMETA gn. 2008 Ekstern – Emika po Eld on 151-186-18.0 i EUSKARIA siwa 2010 Esparto – Euspira po Gazal Al. Shaqab 150-179-17.8 źrebna og. El Omari, data ostatniego skoku 14.05.2016.

szczegóły aukcji

Nie tylko nasiona i konie

Nie tylko nasiona i konie

Wartości odżywcze karpia zależą od tego, czym był karmiony oraz od warunków hodowlanych. Jeśli żywiony był kiepskiej jakości paszą – będzie zawierał więcej tłuszczu niż białka. Wartościowy karp nie może też rosnąć zbyt szybko. Dobra ryba powinna być karmiona przez trzy sezony naturalną paszą (tyle trwa optymalny cykl hodowlany karpia). Tak właśnie odbywa się to w Białce, natomiast za warunki hodowlane dodatkowo odpowiedzialna jest budowa geologiczna (m.in. wapienie, dolomity, kreda oraz piaskowce), która wraz z hydrologicznymi uwarunkowaniami w rejonie Białki wyjątkowo sprzyjające tego typu hodowli.

Dobre, bo Polskie 2 - TVP3 Kraków

Finał Jeździeckiego Pucharu Lubelszczyzny

Finał Jeździeckiego Pucharu Lubelszczyzny

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finałowej batalii o Jeździecki Puchar Lubelszczyzny. Zawody odbyły się na terenie Stada Ogierów w Białce w dniach 24 - 25 września 2016.

Dobre, bo Polskie ! - TVP3 Kraków